späť

17.03.2020 Oznámenie starostu obce

Milí spoluobčania,

chcem Vám poďakovať, že sa snažíte byť ohľaduplní nielen k sebe, ale aj k všetkým okolo seba a používate rúška a iné ochranné pomôcky, ktoré výrazne znižujú pravdepodobnosť šírenia nového koronavírusu. Hráme o čas a je dôležité, aby sme si chránili ústa a nos práve teraz. Štát zaobstará rúška pre každého obyvateľa, ale to potrvá ešte viac ako týždeň. Dovtedy sa skúsme chrániť podľa dostupných možností a používajme doma ušité rúška, šatky a šály. Takmer v každej domácnosti našej obce sú šikovné gazdinky, ktoré dokážu tieto látkové rúška pre členov rodiny ušiť hoci aj ručne. Buďme v tomto náročnom období vnímavejší voči druhým, venujme sa rodine, blízkym  a okrem úsmevu a milého slova môžeme suseda potešiť rúškom, ktoré by možno on nevedel tak ľahko vyrobiť. Prežívame pôstne obdobie, ktoré je ťažšie ako kedykoľvek predtým, ale zároveň nám ponúka oveľa viac možností prejaviť LÁSKU k svojim blížnym. Samozrejme, že sú medzi nami aj starší, osamelí a chorí ľudia, ktorí majú rôzne dôvody, prečo si rúška zadovážiť nevedia. Týmto osobám poskytne obec ušité rúška v rámci svojich kapacitných možností už najbližšie dni. Ak patríte do tejto skupiny obyvateľov našej obce, alebo poznáte ľudí s týmto problémom, neváhajte nás kontaktovať  na tel. číslach  0435592300 alebo 0435505627, prípadne na mobilnom telefónnom čísle 0918142215.

Rovnako obec Zákamenné ponúka starším a osamelým ľuďom, ktorí nemajú príbuzných alebo ochotných susedov, možnosť nákupu základných potravín. Nahlásiť sa môžete na rovnakých telefónnych číslach, prípadne môžete nahlásiť túto osobu zo svojho okolia.

Ak sa Vám stále nedarí zaobstarať ochranné rúško, kontaktujte telefonicky tieto šikovné žienky a určite sa dohodnete:

p. Rončáková   0907606162

p. Slepiaková Kolenčíková   0907 852 380

p. Smolková   0908914323

 

Dôležitá informácia:

Od zajtrajšieho dňa sa po obci Zákamenné budú distribuovať ochranné rúška pre dôchodcov od 65 rokov. Rúška sú už vypraté, vyžehlené a sú hygienicky balené.  Roznášať ich budú naši skauti podľa prideleného zoznamu. Balíčky s rúškami si nájdete vo svojich schránkach. Ak rúško nevyužijete, zabalené ho odovzdajte niekomu inému.  Ďakujeme.

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet