späť

09.06.2020 Detské ihrisko plné smiechu

Od utorka 9. júna je na námestí J. Vojtaššáka sprístupnené nové detské ihrisko, ktoré bude slúžiť širokej verejnosti. Rodičia si môžu na námestí oddýchnuť  a stráviť čas v príjemnom rozhovore, zatiaľ čo ich  malé ratolesti sa dosýta vyšantia na novej detskej atrakcii, ktorá je zostavená z rôznych herných prvkov. Jednotlivé prvky sú určené pre rôzne vekové kategórie a  poskytujú veľa možnosti pre hru a rozvoj pohybových aktivít. Lanová pyramída a dvojitá hrazda  preverí hrubú motoriku, šikovnosť  a priestorovú orientáciu detí. Na prevažovacej hojdačke a dvoch pružinových hojdačkách koník a motorka  si detváky precvičia balančné a koordinačné schopnosti. Veľkým lákadlom pre malých nezbedníkov je kolotoč so sedením a úžasná dvojvežová zostava so šmýkačkou, tunelom a lezeckými stenami. Nová farebná atrakcia sa nachádza na mieste  starého ihriska, ktoré už nevyhovovalo technickým a bezpečnostným normám a už doslúžilo.

Veríme, že nové detské ihrisko bude dlho slúžiť deťom a ich rodinám, ktoré môžu načerpať dostatok energie pri hrách a oddychu. Chráňme si ho, neničme ho, veď veselý smiech detí ozývajúci sa z týchto miest patrí medzi tú najkrajšiu hudbu na celom svete.   

Celé detské ihrisko aj s bezpečnou dopadovou plochou je financované z rozpočtu obce a je monitorované kamerovým systémom.

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet