späť

29.08.2017 Dni obce Zákamenné

Zákamenné už po dvanásty krát zorganizovala podujatie Dni obce Zákamenné, ktoré majú u širokej verejnosti veľkú obľubu. Oslavy Dni obce Zákamenné prebiehali v dňoch 15. – 16. júla 2017 v športovom areáli v Zákamennom. Program bol divácky veľmi bohatý, každý si mohol nájsť niečo zaujímavé pre seba. Veľké množstvo účinkujúcich , atraktívne vystúpenia domácich ale aj známych slovenských osobností pritiahli do Zákamenného veľkú divácku kulisu. Veľmi sledované boli aj športové aktivity a súťaže. Rôzne atrakcie pre deti ale aj dospelých návštevníkov dotvárali celkový kolorit podujatia. Pri tomto obrovskom podujatí, ktorého sa zúčastnilo viac ako 7000 návštevníkov pomáhali organizačné veci zabezpečovať dobrovoľníci z našej obce, všetky miestne spolky, podnikatelia, ale aj jednotlivci. V tieto dni sa celá obec akoby viac spojí, aby spoločne prežívala toto podujatie v pokoji a radosti.

V dňoch 15. – 16. Júla 2017 sa uskutočnili už tradičné Dni obce Zákamenné. Slávnosť, ktorou si pripomíname už 402. výročie prvej písomnej zmienky o našej obci má už 12 ročnú tradíciu. Je to priestor na spoločné stretnutie všetkých občanov obce, rodákov, ale aj širokej verejnosti nášho regiónu. Každý rok pri tejto príležitosti navštívia našu obec aj predstavitelia a občania družobných obcí Ujsoly a Suszec z Poľska a z českej obce Staříč. Účasť na tomto podujatí je veľmi vysoká.

Projekt Dni obce Zákamenné finančne podporil Žilinský samosprávny kraj sumou 1 400,00 € , ktoré boli použité na oživenie celého programu počas Dni obce Zákamenné.

Prvý deň podujatia Dni obce Zákamenné začíname sv. omšou za všetkých rodákov, ktorá sa konala v športovom areáli v časti Oravice v Zákamennom. Po sv. omši nasledoval príhovor starostu obce. Slávnostný program otvárali členovia Jednoty dôchodcov Zákamenné so svojim pásmom ľudových goralských piesní a country tance v podaní našich dôchodkýň. Program pokračoval výborným vystúpením Folklórneho súboru Kamenčan. Detskí a mládežnícki účinkujúci sa nám predstavili v ľudovom pásme „Na malinách“. Prvú časť programu uzatváralo pásmo goralských a slovenských ľudových piesní v podaní Ľudovej Hudby Kamenčan. Zároveň na ihrisku prebiehali ukážky tréningu pre malých futbalistov pod názvom: Futbalová akadémia s legendami. Mladým zákamenským futbalistom urobili ukážky tréningových zostáv známe slovenské futbalové legendy ako Vladimír Kinder, Štefan Maixner, Tomáš Medveď, Dušan Borbély. Pre ženy a dievčatá boli pripravené slovenské olympioničky Martina Halinárová – Jašicová a Oľga Beständigová, ktoré ženskému publiku predviedli „Cvičenie s olympioničkami“. Malí detskí diváci sa aktívne zapájali do divadielka s pesničkami a súťažami „Kiki a Riki“, ktoré si pre deti prichystali „Mirec“ Babjak a Peter Makranský. Obrovský úspech zožal futbalový zápas Starší páni Zákamenné verzus MUFUZA, s moderátorom Stanom Galisom. Vynikajúcu zábavu a skvelú atmosféru vytvorili netradičným zápasom v ktorom si do lopty schuti zakopali známe slovenské osobnosti. Po futbalovom zápase nasledovali country piesne v podaní Allana Mikušeka. V ľudovom pásme „Krásy folklóru“ sa diváckemu publiku predstavila heligonkárka a speváčka Vlasta Mudríková. Skvelé vtipy odzneli z úst Ivana Vojteka, Rasťa Piška, Iva Gogála, Martina Mňahončáka, Paľa Topoľského, Rasťa Sokola. „Ftipák“ – vtipnejší vyhráva bolo pásme, ktoré zapojilo do diania aj divákov a tiež porotu z radov divákov. Súťaž o najlepšieho tanečníka vyvolal salvy smiechu v radoch divákov. Najlepší tanečník si odniesol tričko MUFUZY. Známe svetové melódie a evergreeny zneli z úst Jána Babjaka, Roba Halaka, Petra Makranského a Karola Čálika. Večer nasledovali „Rockovi klasici“ spevák Marián Greksa, gitarista Henry Tóth a za bicie sa posadil strýco Ayala. Divákov zaujali futbaloví žongléri skupina Hands Up Crew, ktorí svojimi kúskami s loptami zaujali publikum. Reper Suveréno a Samuel Tomeček odohrali skvelý koncert, po nich nasledoval koncert Tomáša Bezdedu a kapely Unplugged. Záver sobotnej noci patril Oldies párty Mufuza s DJ Mailingom.

Druhý deň osláv Dni obce Zákamenné sa niesol v športovom duchu. Diváci si mohli pozrieť skvelé zápasy futbalistov, volejbalistov a basketbalistov. Veľmi obľúbené podujatie na Dni obce je Zákamenská penalta, kde hlavnou výhrou je horský bicykel.

Tento rok boli Dni obce nesmierne bohaté na kultúrny zážitok, pretože diváci mohli vidieť veľké množstvo účinkujúcich hostí, či už na javisku alebo na futbalovom zápase s Mufuzou.

Dni obce Zákamenné musia zaujať široké publikum, dávame dôraz nato, aby bol program bohatý a zaujímavý pre všetky vekové kategórie. Občanom celého regiónu poskytujeme priestor na spoločné stretnutie, vychutnanie si kultúrneho a športového podujatia. Pri tejto príležitosti sa propagujú zaujímavosti ktoré sa nachádzajú v našej obci a regióne. Snažíme sa, aby sa návštevníci s radosťou vracali do Zákamenného.

Spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet