späť

02.08.2019 Dni obce Zákamenné 2019

Polovica júla patrí už tradične slávnostiam Dni Obce Zákamenné, ktoré sa každoročne tešia väčšej a väčšej obľube. Táto udalosť, už patrí k tradícii obce a tento rok sme si pripomínali už 404. výročie prvej písomnej zmienky založenia obce.

Ako každý ročník, aj tento začínal svätou omšou, ktorá bola obetovaná za všetkých občanov obce, ale aj rodákov. Pri tejto príležitosti vdp. Cyril Hamrák vyzval občanov k jednote, súdržnosti a poprial všetkým príjemný zážitok zo slávnosti. Napriek tomu, že počasie nebolo veľmi slnečné a bolo nestále, prilákali tieto slávnosti veľké množstvo záujemcov. Program začal po svätej omši príhovorom starostu obce Mgr. Petra Klimčíka, ktorý privítal všetkých hostí, rodákov aj občanov. Pri vystúpeniach sa predstavili na začiatok členovia Jednoty Dôchodcov aj deti zo ZŠ pod vedením p.uč. Kľačanskej. Po týchto vystúpeniach nasledovalo predstavenie pre najmenších Simsalala a následne folklórne vystúpenia: ĽH Kamenčan, Spevácka skupina Studnička z Veličnej a DĽH Spod Kamjynnegô. V závere sobotného popoludnia sa predstavili Dušan Tadeáš, kapela Sliačske Mokváne a kapela Kabát Revival, ktorá oslovila najmä mladšie publikum.

 
V tomto ročníku pokračoval program aj v nedeľu. Okrem bohatého športového popoludnia sa na pódiu predstavili aj hudobné zoskupenie An&Ka či skupina Brišákovci.
Celé podujatie sa mohlo uskutočniť vďaka sponzorom, organizátorom a všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa na podujatí podieľali, či už pri organizovaní Dňa radosti, varení guľášov alebo pri celkovej organizácii za čo im všetkým patrí veľké poďakovanie.

Podujatie Dni obce Zákamenné finančne podporil Žilinský samosprávny kraj.

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet