späť

15.01.2017 Novoročný šachový turnaj Banská Bystrica 2017

Príchod Nového roku 2017 privítali priaznivci šachu Banskej Bystrice ocenenou titulom európske mesto športu (EMS) 2017 tradičným Novoročným šachovým turnajom. Pri celkovej účasti 106 hráčov sa uskutočnil jubilejný už 21. ročník tohto populárneho  šachového turnaja, ktorý sa konal pri príležitosti 24. výročia vzniku Slovenskej republiky a rozbehajúcich  sa športových podujatí EMS 2017. Podobne ako v uplynulých ročníkoch, zišla sa na turnaji dobrá konkurencia ligových hráčov ale aj talentovaných detí z takmer celého Slovenska. V hlavnom turnaji súťažilo  spolu 66 šachistov. V súbežne hranom mládežníckom GPX turnaji sa  zúčastnilo 40 žiakov, ktorí bojovali o body do seriálu turnajov GPX SR v kategóriách dievčat a chlapcov do 8 , 11 a 14 rokov. Turnaje sa hrali  švajčiarskym systémom na 9 kôl a s tempom 2 x 15 minút na partiu podľa Pravidiel FIDE rapid. 

Garanciu nad podujatím prevzala ako aj v uplynulých 5 ročníkoch JUDr. Jana Laššáková, poslankyňa NR SR. Medzi najvýznamnejších čestných hostí, ktorí podporili podujatie boli štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, Mgr. Oľga Nachtmannová PhD., ktorá osobne privítala a pozdravila účastníkov turnaja. Pozvánku na slávnostné otvorenie prijal a k účastníkom sa prihovoril aj primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko. Tradične v zastúpení Miestneho odboru matice Slovenskej Banská Bystrica pozdravil s pekným novoročným vinšom  jeho predseda Igor Kovačovič. V dôstojných priestoroch Spojenej Školy v Kremničke privítal hráčov a hostí jej riaditeľ Mgr. Milan Ponický.V hlavnom turnaji zvíťazil bez prehry Miroslav Roháček hráč KŠN Bratislava. 

V žiackom turnaji GPX bojovalo o body spolu  40 žiakov , ktorí boli hodnotení v šiestich kategóriách. V kategórii dievčat do 14 rokov zvíťazila Martina Krahulcová z ŠK Prievidza. V kategórii chlapcov do 14 rokov bol najlepší Šimon Zelník z Šk Veža Banská Bystrica. V kategórii 11 ročných dievčat zvíťazila Simona Bochníčková z KŠN Bratislava  a u chlapcov do 11 rokov zvíťazil Adam Šustek  zo ZŠ a MŠ Zakamenné,  ktorý sa stal s 8 bodmi aj celkovým víťazom turnaja GPX.   V kategóriách najmladších dievčat do 8 rokov zvíťazila Valéria Kocúrová  ZŠ s MŠ Zakamenné a v chlapčenskej kategórii  do 8 rokov  vyhral Lukáš Strapec zo ZŠ Ďumbierska B Bystrica.(stranka SSZ) 

Z. Gregor

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet