späť

07.11.2019 Posedenie so seniormi 2019

 "Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

V duchu týchto slov sa nieslo príjemné posedenie so seniormi nad  70 rokov, ktoré sa konalo dňa 30.októbra 2019. Na stretnutie prišlo okolo 200 pozvaných. Slávnosť sa začala svätou omšou v kostole Nanebovzatia Panny Márie, ktorú celebroval náš duchovný otec Mgr. Cyril Hamrák.

Po svätej omši nasledoval kultúrny program v novom kultúrnom dome v Zákamennom. Našich seniorov privítal starosta obce Mgr. Peter Klimčík. Predstavil sa folklórny súbor zo Zákamenného, malí heligonkári a dievčatá zo ZŠ .Členovia Jednoty dôchodcov  Zákamenné sa taktiež postarali o obohatenie programu svojim živým vystúpením a nechýbalo ani ocenenie, ktoré na ich návrh tento rok získala pani Irena Lučivňáková za celoživotnú prácu. Pre všetkých bolo pripravené  občerstvenie a malý  darček.

Dôchodcom sa prihovoril aj policajný kaplán PaedDr.  Peter Hámor, ktorý ich duchovne povzbudil.  Za povinnosť sa pokladalo  upozorniť starších ľudí aj na bezpečnosť na cestách. O to sa postaral ďalší hosť kpt. Mgr. Tibor Šándor. Vysvetlil im tiež na konkrétnych prípadoch, ako majú chrániť svoj majetok a ako sa správať, aby nenaleteli podvodníkom.                                                                                                                         

Ďakujeme za krásne prežitý deň . Nech sú nám tieto chvíle povzbudením, aby sme často trávili čas s našimi starými rodičmi.

 Na záver slová sv. otca Františka:“ Každé obdobie života je Božím darom a má svoju krásu a svoju dôležitosť,i keď je poznačené krehkosťou“.  

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet