späť

12.03.2019 Slávnostné uvítanie novonarodených detí

V nedeľu 10.3.2019 sa v sále nového Kultúrneho domu v Zákamennom konala slávnosť „Uvítanie detí do života“. Pozvaní boli rodičia so svojimi ratolesťami, ktoré sa narodili v období od 14.09.2018 do 05.02.2019. V tomto období pribudlo do radov našej obce 53 najmenších občanov, a to 28 chlapcov a 25 dievčat.

S veľkou radosťou sme medzi nami privítali: Miriam (2x), Martinu (2x), Soňu, Kláru, Alexandru, Annu (3x), Ivanu, Vanesu, Anežku, Simonu (2x), Melániu, Lujzu, Lauru, Amáliu, Agátu, Dorotu, Máriu, Ninu, Natašu, Leu, Samuela, Jozefa (2x), Richarda (3x), Olivera, Branka, Juraja, Romana, Matúša, Gabriela, Petra, Jána, Mateja, Filipa, Jonáša, Michala (3x), Jakuba (3x), Lukáša, Tobiáša, Adama (2x) a Patrika.

Malých občanov a ich rodičov privítala matrikárka obce pani Katarína Sivčáková, ktorá svojím príhovorom otvorila slávnostné podujatie. Starosta obce Mgr. Peter Klimčík vo svojom príhovore zablahoželal rodičom a vyzdvihol odvahu mladých ľudí , že i napriek súčasnej zložitej ekonomickej situácii sa neboja na svet priviesť deti. „Určite toho nebudete nikdy ľutovať, lebo naše drahé deti nám v živote síce robia aj starosti, ale predovšetkým sú pre nás tisícnásobnou veľkou radosťou,“ dodal starosta obce. Bábätkám zaspievali uspávanky a goralské piesne dievčatá  „spod Kamenného“, ktoré svojím spevom spríjemnili atmosféru podujatia.

Rodičia sa zapísali do Pamätnej knihy obce, prevzali si Pamätný list a finančný dar pre ľahší štart do života maličkých. Každá mamička dostala kvet. Nasledovalo krátke posedenie s malým občerstvením. Na úplný záver sa rodičia s deťmi na pamiatku spoločne odfotili. Našim najmenším občanom a ich rodičom prajeme veľa pevného zdravia, Božieho požehnania, lásky a radosti zo života v našej obci.

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet