späť

06.01.2018 Šport nás spája

ŠPORT NÁS SPÁJA V KAŽDOM VEKU TOP CUP 2018

Tak, ako minulý rok, aj tento rok sa v Trojkráľový víkend 6. a 7. Januára v Telocvični ZŠ v Zákamennom uskutočnil Futsalový turnaj s názvom TOP CUP, a to v dvoch kategóriách. V sobotu sa odohral turnaj pre hráčov DO 30 rokov a v nedeľu pre družstvá NAD 30 rokov.

Už od skorých sobotňajších ranných hodín sa v telocvični začali schádzať súťažiaci nielen z domáceho prostredia, ale aj z okolitých dedín, a to : Novote, Krušetnice, Brezy, Lomnej a Oravskej Lesnej.

Do kategórie NAD 30 ROKOV sa prihlásilo 11 družstiev:
Ulica Lásky, Horná Orava, Čierna Mamba, Novoť, FC Kuresfung, Zlepenci, FC Panak, Black Horse, Brezanská Krčma, Lomňanské Pílky a Dream Team.

Kvôli veľkej konkurencii sa počas celého turnaja ,,šuškali´´ tipy na celkového víťaza z každej strany. Všetci súťažiaci a fanúšikovia si mohli zápasy vychutnávať z balkóna, odkiaľ mali prehľad o všetkom a mohli podporovať svojich favoritov skandovaním, prípadne potleskom, ktorý dodával turnaju dobrú atmosféru.
Finálový zápas sa odohral vo večerných hodinách medzi Zákamenskými družstvami Ulica Lásky a FC Panak. Keďže sa zápas skončil bezgólovou remízou nasledoval rozstrel, v ktorom boli úspešnejší chalani z Ulice Lásky, a tak si odniesli víťazný a zároveň putovný pohár turnaja.

V kategórii NAD 30 ROKOV prišli v nedeľu ukázať svoje futbalové kvality 4 družstvá : FC Biňo, Colorspol, FC Šmantľáci a Staršia Garda.
Tento rok sme prišli s novinkou rozdeliť turnaj na dve kategórie, čím si prišli na svoje nielen mladí junáci, ale aj tí, ktorí si spríjemňujú život športom aj po 30-tke J
Druhý a zároveň posledný turnajový deň sa všetky oči upierali na najstaršieho účastníka dvojdňového turnaja Juraja Malinku, ktorý ukázal, že vek je fakt len číslo a svojimi zákrokmi v bráne narobil problémy nejednému súperovi.
Celkovým víťazom turnaja NAD 30 rokov sa stal Colorspol z Novote,
ale po pravde víťazmi sa stali všetci, ktorí sa zúčastnili, pretože nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.
Týmto chcem zároveň poďakovať všetkým súťažiacim za výborný priebeh turnaja a taktiež riaditeľovi Základnej školy p. Pavlovi Demkovi za spoluprácu a sprístupnenie telocvične.
Tešíme sa zas a znova pri ďalšom športovom podujatí a o rok pri ďalšom ročníku TOP CUPu.

Peter Kovalčík

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet