späť

05.04.2019 Žiaci základnej školy si vyhrnuli rukávy. Čistili okolie školy i obec

Namiesto učenia v škole čistenie a skrášľovanie našej obce. Aj takýmto spôsobom si žiaci základnej školy pripomenuli blížiaci sa Medzinárodný deň Zeme. Akciu organizuje Základná škola v spolupráci s Obecným úradom každý rok. Tento rok to vyšlo na piatok 5. apríla 2019, a to hlavne z dôvodu plánovanej odstávky elektrickej energie v škole a viacerých častiach našej obce.

Žiaci spolu s pedagógmi od skorého rána zbierali a triedili odpad, ktorý nachádzali vyhodený pri ceste, v tráve, ale aj v prírode. Zametali chodníky, čistili autobusové zastávky, či rozhadzovali sneh pri Materskej škole v Oraviciach.

Spoločnými silami žiaci vyčistili okolie Farského kostola a cintorína, okolie Základnej školy, Materskej školy Ústredie, Materskej školy Oravice, okolie Lesného závodu, Obecného úradu, požiarnej zbrojnice, Námestie J. Vojtaššáka a viaceré ulice v našej obci.

Spolu vyzbierali viac ako 250 vriec odpadu. Odvoz vyzbieraného odpadu zabezpečili pracovníci obecného úradu. Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka za vyčistenie a skrášlenie našej obce.

 

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet