späť

26.03.2021 Skautská krížová cesta

Ahojte priatelia,

určite ste si všimli v našom Zákamenskom chotári postavené kríže s jednotlivými zastaveniami krížovej cesty. Túto extrémnu krížovú cestu postavili dobrovoľníci spolu s nami – Vojtaššákovými skautmi zo Zákamenného. Jej začiatok nájdete pri farskom kostole, pokračuje smerom na Kalváriu a ďalej trasou prechodu zákamenským grúňom. Celkovo má trasa zhruba 22 km a dá sa prejsť normálnym tempom za 5 – 6 hodín.

Keďže sa blíži čas sviatkov Veľkej Noci, chceli by sme Vás pozvať na jej prejdenie spolu s nami. Na ceste našou krásnou oravskou prírodou Vás budú sprevádzať zamyslenia na každé zastavenie krížovej cesty –  Revolúcia krásnych ľudí od nášho skautského brata Janka Mahúta. Pre skautov je pripravená Príručka krížovej cesty s úlohami na tému – Skautom v rodine.

Okrem príjemnej prechádzky a duchovného zážitku máme pre prvých 150 účastníkov pripravené aj pamätné odznaky (buttony).  Po prejdení krížovej cesty sa stačí zaregistrovať vo formulári : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrsNI6q5bEY25xe9cn1Gy3ZdiRjCwx1A__DoDeibspSmKhpA/viewform?fbclid=IwAR3fI-X7ShRf6iWncoOdDF6qYEcVhK-qczSfsAbHUaiyV7EvANgB5lVkBrI

Je možnosť získať jeden z variantov buttonu v tvare skautskej odborky : 

ZELENÝ STUPEŇ – Krížovú cestu som sa pomodlil a jednotlivé úlohy som splnil v pohodlí domova.

ČERVENÝ STUPEŇ – Krížovú cestu a jednotlivé úlohy som splnil + prešiel som trasu extrémnej krížovej cesty.

V prílohách pod týmto príspevkom prikladáme dokument s Krížovou cestou - Revolúcia krásnych ľudí a Príručku na prejdenie krížovej cesty pre skautov. Dokumenty si stačí stiahnuť a môžete vyraziť na cestu. Takisto prikladáme aj mapku krížovej cesty. 

Pri prechode krížovou cestou prosíme o dodržiavanie všetkých opatrení spojenými s pandémiou.  Veríme, že už o rok sa budeme môcť stretnúť na tejto krížovej ceste aj vo väčších skupinách. 

Ak by ste chceli podporiť Zákamenských skautov, môžete tak urobiť zaslaním ľubovoľnej čiastky na náš účet

IBAN: SK63 8330 0000 0024 0134 5703

SWIFT(BIC): FIOZSKBA

Do poznámky prosím uviesť: Skauti Zákamenné

Ďakujeme.

Ďakujeme touto cestou aj všetkým, ktorí nám pomohli pre realizácii krížovej cesty - dobrovoľníci z obce Zákamenné, firma KVN Novoť. 

Prílohy čítajte tu:

Želáme hlboký duchovný, ale aj turistický zážitok.

Vaši Zákamenskí skauti ⚜️

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet